İzlenmesi Gereken 13 En iyi Psikolojik Film - Film Önerisi 2019

En iyi Psikolojik Filmler listesi
Halüsinasyon konulu en iyi Filmler
En iyi psikolojik ve halüsinasyon filmleri
Sigara ile izlenecek filmler
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Ruh Sağlığı ve Hastalıklarını yani Psikolojik izlediğim filmleri önereceğim.Filmler imdb +7.0 Puanı ve üstü şeklinde oylanmış alanlarında en iyi filmlerdir.Şizofreni,Manik depresyon,Uykusuzluk ve Halüsinasyonları konu alan filmleri aşağıda açıklamaları ile listelenmiştir.

1. Fight Club ( Dövüş Kulubü) Tekrar izleyiniz.
Filmde ki Karakterimiz Şizofreni hastasıdır ve hastalığa bağlı olarak gördüğü halüsinasyonlar kendi aklı ile oyunlar oynamaktadır.Kişilik bozukluğunun getirdiği anormal hareketleri ve düşünceleri ile kendisi ile çakışacaktır kişilikleri.

2.Makinist (Insomania) Uykusuzluk,Halüsinasyonlar

Makinist filminin konusu baş rol kahramanı uykusuzluk ile baş başadır.Uykusuzluk nedeniyle işlerinde aksaklıklar yaşamaktadır.Beyin kimyası git gide bozulan makinis halüsinasyonlar görüp onları gerçek sanmaya başlamaktadır.

3.Guguk Kuşu Filmi

Baş rol kahramanı bir hapishane mahkumudur.Akıl hastası rolü yapmaya başlamaktadır yetkilileri kandırdıktan sonra bir akıl hastanesine yatırılır.Gördüğü ortam onu etkileyecektir.Psikolojisi bozuk bir sürü insan ile karşı karşıyadır ve paçayı kurtarmayı aramaktadır.

4.Zindan Adası

Baş rolde leanardo Dicaprio nun olduğu ve olayların adada geçtiği bir filmdir.Adada ki hapishaneye gönderilen müfettiş orada gerçekleri görmeye başlayınca , Şizofreni ve Paranoya hastalığıyla yüzleşecektir.Heyecan ve gerilimin ön planda olduğu filmdir.

5. Bir Rüya için Ağıt / Requem For a Dream

Aşırı uyuşturucu bağımlısı olan bir genç ve sevgilisi üzerinden gelişen olaylar ve zayıflamak için çalışan bir Annenin aldığı Uyarı haplar filmi konu alıyor.Aşırı uyuştucu bağımlısı olan gençler bir çok kötü yollara sürüklenmektedir.Ayrıca televizyon bağımlısı olan anneninde zayıflamak için aldığı uyarıcı haplar psikolojisini bozup halüsinasyonlar görmeye yol açacaktır.

6.Breaking Bad Dizisi

Metamfetamin Üreten  Kimya öğretmeni ve öğrencisi üzerinde gerçekleşen 5.Sezonluk bir psikolojik dizidir.Dizi izleyenleri bağımlı yaptığı kadarda aşırı heyecan duygusu yaratmaktadır.Beklenmedik olayların gerçekleştiği ve şaşırıp kalacağınız 5.Sezonluk bol aksiyonlu ve sigaralı film.

7.Gizli Pencere ( Paranoya )

Film sakin şehirden uzak bir evde yaşayan yazarın yaşadığı paranoyayı anlatıyor.Yazdığı romanlar ve normal yaşamında ki insanlar psikolojisini bozmaya başlamaktadır.Aşırı paranoyayı konu alan şaheser filmdir.

8.Akıl Oyunları ( Matematik Dehası)

Nobel ödüllü bir matematikçinin hayat hikayesini alan film Şizofini konu almıştır.
Nash, öğrencilik yıllarından itibaren hayaller görmeye başlar. Mezuniyetinden sonra, zamanla paranoid şizofreni olur; fakat hasta olduğunun farkına varamaz. Bir konferans sırasında aniden bir psikiyatristin karşısına çıkması ile olaylar zinciri değişir. Hastaneye yatar ve bu nedenle akademik çalışmalarından uzaklaşır.

9.Aklım Karıştı Filmi

Psikiyatri kliniğinde geçen bir çok hastalığı olan insanların bir arada yaşadığı yeri konu alıyor.Ve Film kahramanı kızımız kliniğe gidip ortamı görünce şaşıracaktır.Kesin izlemeniz Gereken Filmlerdendir.

10. Taksi Şöförü(Taxi Driver)

Travis Bickle geceleri taksi şöförlüğü yapan genç bir adamdır. Geceleri gördüğü kirlenmiş dünyadan nefret etmekte ve bu dünyanın bir parçası olmayı istememektedir. Bu nedenle sosyal hayatında bir türlü başarılı ilişkiler kuramayarak hep kaybeden tarafta kalmaktadır. Bu başarısızlığını sapkınlık derecesinde tutku beslediği kadınla gidermeye çalışsada işler istediği gibi olmuyor ve bu kırılma anından sonra eline silahı alarak bu kötülükleri sokaklardan temizleme gayretine girişiyor. Tavsiye ettiğim filmlerdendir.

11. Mulholland Çıkmazı (Mulholland Driver)
Film ağır beyin yakar. Özellikle sonlarına doğru ne oluyor? diye beyininiz karışacak olayları çözmeniz biraz zor olabilir.Filmde Hayali Lezbiyen sahnelerinden, gerçek Dünyada ki insanların iğrençliklerine bakan farklı bir bakış açısıda vardır.
Filmin hikayesi Kaza Sonrası hafıza kaybı yaşayıp, halüsünasyon gören bir kadını konu alıyor.
Aslında öyle mi? Ödüllü filmin imdb puanı 7.8'dir.Kaliteli ve usta aktörün ellerinden çıkmıştır.
Ağır Beyin yakan bir filmdir.Neyin ne olduğunu anlamak zor izleyin...
Keyifli izlemeler :)

12.Split - Parçalanmış (2016)

Çoklu kişilik bozukluğunu ve duygusal gerilimi elen alan bir filmdir.23 Tane kişiliği olan bir adam,Psikiyatrist ve 3 kızı konu almaktadır.Çoklu kişilik bozukluğunu anlatan en iyi filmler arasına girebilir.

13.The American Story X

Film amerikada ki eski Beyaz-Siyah Irkçılığını anlatmaktadır.Zenci Gangsterler ve Beyaz N@zist Çetelerin karşılıklı savaşını konu almaktadır.Derek Beyazları örgütleyip eylemler yapar ve bir gece olaylar onu hapise gönderir.Küçük kardeşi onu ilerde örnek alıp yolundan gidecektir ama Derek
farklı bir görüşle dönüp Kardeşini Irkçı çetesinden çekmeye çalışacaktır.İzlemenizi Şiddetle tavsiye ediyoruz.

etiketler:2019 psikolojik filmler,psikoloji bozan filmler,ilginc filmler listesi

7 yorum

2015 psikolojik filmler
en iyi psikolojik filmler listesi
açıklamalı filmler

Reply

Gerçekten en iyi psikolojik filmler

Reply

izlenecek en iyi filmler listesi

Reply
psikiyatri mod

en iyi psikolojik filmler bunlar cidden özenle secilmis

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.