Antikolinerjik ilaçlar ve Aşırı Terleme Hastalığı tedavisi

Aşırı el terlemesi,Aşırı koltuk altı terlemesi,Aşırı Ayak terlemesi çözüm tedavi

aşırı el terlemesi çözümler

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sosyal ortamlara çıkamama nedeni olan aşırı terleme yani hiperhidrozis hastalığından bahsedeceğim.Aşırı terleme bölgesel ve genel olmak üzere ikiye ayrılıyor.Bölgesel hiperhidroz el ayak ve koltuk altı gibi belirli bölgelerde olan aşırı terlemeye deniyor.Genel hiperhidroz vucudunuzun her yerinin terlemesi olayıdır.Kalça,ayak,bacak,el,koltuk altı,alın gibi birden çok yerlerin terlemesi genel hiperhidroz diye geçiyor.

Bölgesel Hiperhidros Tedavisi nasıl yapılır?

Şimdi beyler bayanlar el koltuk altı gibi bölgeleriniz aşırı terliyorsa ( genelde göğüs cerrahi bakıyor bölgesel hiperhidroza) koltuk altınızdaki ter bezlerini kesiyorlar ve artık bu sorununuz ortadan kalkmış oluyor ve gün içerisindede taburcu olabiliyorsunuz.Korkulacak hiç bir şey yok.Fazlada iz kalmıyor.

Genel HiperHidroz ve İlaç Tedavisi (Antikolinerjik etkili ilaçlar)

En önemli genel hastalıklardan birisi olan genel aşırı terleme ve her yerinizin sırılsıklam olması,sosyal ortamdaki davranışlarımızı kısıtlar sosyal fobi oluşturabilir.Antikolinerjik ilaçlar ile kesin aşırı terlemeye çözüm bulabilirsiniz.Ama bu devamlı kullanmanız şartı ile.

Antikolinerjik ilaç etkisi ve Terleme Tedavisi

Bildiğiniz gibi vucudumuzda otonom sinir sistemi var.Otonom Sinir Sitemi asetilkolin ile vucudumuzu yönetir.Terleme,Sindirim,Algı,Kas hareketlerini asetilkolin yardımı ile çalıştırır.
Antikolinerjik ilaçlar kolinerjik sisteme ajanlarını yollayarak baskılar.Bunun sonucunda sindirim,iç organ kasları,nefes alış verişimiz ve terleme gibi faaliyetler yavaşlar.

Aşırı Terleme hastası olan kişi antikolinerjik ilacı yemekten 2-3 Saat sonra alırsa sindirim konusunda pek sorun yaşamaz .Altta iki ilaç ismi verdim bunlardan birisini doktorunuza danışarak kullanmaya başlayın.İki ilaçta benzer yan etkileri verir arkadaşlar.Üropan ve Sormodren Aynı aileden sayılabilirler fakat etki ettikleri reseptörlerde farklılıklar olabilir.


İlaç ismini altta vereceğim .göğüs cerrahi doktoruna gidip antikolinerjik konusunu açmanızı tavsiye ediyorum.Cildiyeye gitmeyin size sadece yan etkilerini ve kullanmamanızı söyleyip krem verip salarlar.Bilmiyorlar ki Aşırı terleme olayı bu ilacın yan etkilerinden daha kötü?
En basiti el sıkışamıyor sunuz.
Not: Antikolinerjik ilaçları eczaneden elden alamazsınız.Mutlaka doktor yazmalı.Üropan gibi terlemeyi önleyici haplar artık reçete ile veriliyor malum gelen geçen kafa yapmak için alınca yasak geldi doktora yazdırmanızda fayda var.

Hiperhidros'da Etkili İlaçlar

1. Üropan 100Tablets 
veya
2.İlaç Sormodren 4 MG 50 Tablets
.
İkisi de aynı yan etkileri vermektedir.Son eklediğim sormodren ilacı kontrole Tabi reçeteli bir ilaçtır.
Doktorun normal reçetesi ile verilir. 1 Tablet ağır gelebilir arkadaşlar ilk yarım deneyin benden tavsiye.Her gün kullanmayın , evde olduğunuz taktirde bol bol terleyin :)


Sormodren terleme
http://www.siberyazilimci.net/2015/08/antikolinerjik-ilaclar-ve-asiri-terleme.html

4 yorum

aşırı el terlemesi çözüm
anti kolinerjik ilaçlar hiperhidros
aşırı koltuk altı terlemesi

Reply

Yüz terlemesi ne faydası varmı peki kardes

Reply

Yüz terlemesi ne faydası varmı peki kardes

Reply

sadece yüz terlemesi ile dua etmelisiniz. local bölgeler için göğüs cerrahisine baş vurabilirsiniz.

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.