Meb E-TAP 5 Root Atmak
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere MEB'in dağıttığı etap5'e nasıl root atılır onu öğreteceğim. Öncelikle anlatım siberyazilimci grubumuzdan @Furkan Can Songüt e aittir <3.
Çok istek olduğu için kendim anlatmadım (ALINTI) arkadaş gayet güzel anlatmış zaten sadece bazı yerlerini kısattım o kadar telefondan çok zor,oldu ama
Öncelikle : Tableti " root " atmadan mükemmel bir şekilde kullanabilmek için yapmanız gerekenler sırasıyla :
1-) Apk sorununu çözmek
2-) Güncelleme sorununu çözmek
3-) Bazı Ek Uygulamalar yüklemek

Kısaca Nasıl Yapacağınız ise : 
1-Öncelikle alkttaki linkten clean masteri indirin.
Zippyshare
http://www32.zippyshare.com/v/mMJuDnH9/file.html

GÜNCELLEME SORUNUNU ÇÖZMEK :
Güncelleme sorununun ne olduğundan bahsedersek , apk engelini kaldırdıktan sonra yeni yüklediğimiz uygulamaların çoğu tabletiniz herhangi bir kablosuzla bağlantı kurunca menü den silinmiş gibi görünür ve tekrar görünmeleri için tableti kapatıp açmamız ve onları kullanabilmemiz için tableti internete bağlamamaya çalışmamız gerekir.
Güncelleme Sorunu Çözüm :
Gereken Google Play Apk:
Zippyshare
http://www90.zippyshare.com/v/RoyiveJb/file.html

Gereken Rar Apk:

Zippyshare
http://www100.zippyshare.com/v/WpM698M3/file.html

Böylece güncelleme sorununu da ortadan kaldırmış olduk. 
Ek olarak biz, " güncelleme kontrol ediliyor " ve ardından " hata cocpit..." yazısı geldiği an belirtilen google play sürümünü yüklüyorduk. Dikkat kesilip o yazının geldiği an aceleyle yüklememize gerek yok, ana menüde bir çok uygulamanın gittiğini çok sonra farketseniz bile ( güvenlik sekmesi hala açıktır ) bilinmeyen kaynaklar kutucuğunu tekrar aktifleştirip, belirtilen google play sürümünü yeniden yükleyin, ana menüdeki herşey ( hatta açık sekmeler bile ) gelecektir. Bazen internet küçük bir kesintiye uğrar, siz farketmeden tekrar güncelleme yapar, menüdeki bir çok şey yine kaybolur, sorun değil, belirtilen google play sürümünü yine yükleyin. 
Yani menüdeki simgeler kaybolduğunda tableti kapatıp açmayın !!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Nihayet E-Tab 5' i mükemmel bir şekilde kullanabilmek için son aşamamıza geldik !!

!!! - EK UYGULAMALAR YÜKLEMEK - !!!
( Artık E-Tab 5 ile bilgisayar arasındaki bağlantı mümkün olduğundan apk dosyalarını bilgisayarınıza indirip, ordan tablete atabilirsiniz, ama ben yine de bütün linkleri zippyshare ye kendim upload edeceğim, böylece Direk E-Tab 5' ten de indirebilirsiniz. Zippyshare E-Tab 5 de en sorunsuz çalışan bulut depolamadır. Ayrıca apk ları kendim yüklediğim için virüs olmadığına temin ederim)
BAŞLIYORUZ :
1-) Adobe Reader
--------------------
: ( Bunu EBA Marketten indirin, farklı kaynaklardaki apk larda türkçe karakter sıkıntısı yaşanıyor. )
2-) MX Player Pro :
----------------------
Gelmiş geçmiş en iyi video oynatıcı. Hiçbir altyazı formatında sıkıntı çıkarmaz, codec sorunu yoktur, menüsünde faydalı araçlar içerir ( örneğin sağ üstte bulunan " Donanım " kutusuna basıp yazılımsal çözücüyü seçtiğinizde videolarda 15 olan ses sınırını 30 a kadar yükseltir )
Apk LİNKİ:
Zippshare

9 yorum

eyw saol tevfik ehuehuehe

Reply

Bizdeki sürümde bilinmeyen kaynaklar açılamıyor meb engellemiş

Reply

onunda yolunu buluruz :)

Reply

kardeşim root atınca milli eğitim tableti elinden alıyormuş böyle bir şey var mı youtube de bununla ilgili birkaç video gördüm de acilllllllllllllllllllllllll cevapppppppppppppp verrrrrrrrrirmisinnnnnnnnnnn

Reply

Youtube ve bunun gibi web sitelerde yayınlanan root yöntemleri kesinlikle kullanmayınız. Bunlar meb tarafından engellenmiş veya önlemi alınmıştır. En güncel root yöntemleri ve tabletleriniz hakkında daha fazla bilgi için https://www.facebook.com/groups/GM.TABLET.VIP/?fref=ts Bekliyoruz.

Reply

tableti sakla bulamazlar :)

Reply

:) primci ama başını yemen gerek öncelikle

Reply

Tevfik kavil kardesim verdigin bc.vc dosyalarinagirdigimde
Lutfen generic android 4.4 hatasi veriyor hopi uygulamasi cikiyor bunu indirin dior tikliyorum yine hata bi yardimci olabilirsen sevinirim

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.