İngilizce Sayılar ve Okunuşları

İngilizce Sayılar ve Okunuşları nasıldır?

Dil öğrenimi insanlar için zorlu bir yolculuk olsa da azmin zaferini yaşamak için doğru bir eğitimle dil öğrenmek artık çok kolaydır. günümüzde en çok öğrenilmek istenen dil İngilizcedir. Online İngilizce eğitimi almak isteyen kişiler için Konuşarak Ogren sitesini kullanabilirsiniz. Site içerisinde öğrencilerin yararlanabilecekleri her türlü kaynak ve bilgi bulunmaktadır. İngilizce öğreniminde kurumsal İngilizce eğitimi verilmektedir. özellikle derslerin nasıl işlendiği konusunda bilgi almak için ücretsiz deneme derslerine katılabilirsiniz. Bu ders sayesinde verilen eğitimi görebilir ve fikriniz oluşabilir. Her türlü aklınıza takılan soruları ders esnasında sorarak kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması sağlanır. İngilizce eğitimi almak isteyen kişiler için pek çok alternatif sunulmuştur. Bu alternatife bakıldığında ise her seviyeye uygun eğitim anlayışı olduğunu görebilirsiniz. Öğrenci programları hazırlanmadan önce öğrencilere seviye belirleme testine tabi tutarlar. Böylece daha doğru bir eğitim almaları sağlanır.

İngilizce de kelimeler kadar sayılarında öğrenilmesi gerekir. İngilizce sayılar sıfırdan başlayarak sonsuza kadar gitmektedir. Sayıları sırası ile vermek gerekirse; 0- zero, 1-one, 2- two, 3- three, 4- four, 5-five, 6- six, 7- seven, 8- eight, 9- nine, 10- ten, 11- eleven, 12- twelve, 13 - thirteen, 14- fourteen, 15- fifteen, 16- sixteen, 17- seventeen, 18- eighteen, 19 - nineteen, 20- twenty ve böyle daha da gitmektedir. Daha büyük sayılardan örnek vermek gerekirse 33 demek için thirty three, 58 demek için ise – fifty eight şeklinde bir söyleyiş sizleri karşılamaktadır. 10’luk sistem hakkında bilgi vermek için 20- twenty, 30- thirty, 40- fourty, 50- fifty, 60- sixty, 70- seventy, 80- eighty, 90- ninety, 100- hundred olarak sıralayabiliriz. Üç basamaklı bir sayı söylemek için 121- One Hundred Twenty One, 576- Five Hundred Sixty Seven şeklinde kullanımlarla karşılaşabilirsiniz. 1000 ise thousand olarak ifade edilmektedir. bu duruma örnek vermek gerekirse; 5000- five thousand, 10000- ten thousand olarak bilgi verilmektedir. rakamlarım telaffuzları konusunda da sıkıntı yaşıyorsanız eğer site üzerinde okunuşlarına bakabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek isteyen kişiler cümle kurabilmek için kelime haznelerini geliştirmeye ihtiyaç duyarlar. Bu konu da kişilerin gerçekleştirmeleri gereken pek çok yol bulunmaktadır. ezberleme konusunda zorlanan kişiler kendileri için kullanabilecekleri İngilizce ezberleme yöntemlerini kullanabilirler. İngilizce kelimeler hakkında bilgi vermek gerekirse; apple- elma, hair- saç, air- hava, table- masa, book- kitap, door- kapı, television- televizyon, computer- bilgisayar, bed- yatak, crazy- çılgın, clock- saat, know- bilmek, go- gitmek, machine- makine, make- yapmak, man- erkek, woman- bayan, meat- et, dog- köpek, cat- kedi, milk- süt, minute- dakika, moment- an, father- baba, mother- anne, uncle- amca, much- fazla, music- müzik, school- okul, sea- deniz, see- görmek ve daha pek çok kelime bulunmaktadır. her gün düzenli olarak kelime çalışması yapmak ve yeni öğrenilen kelimelerin cümle içinde kullanılması gerekir.

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.