Hemşirelik Bölümü Nasıldır?

Hemşirelik Zor mudur?
Hemşirelik Kolay mı?
Hemsirelik bölümüne gidenler
üniversite Hemşirelik bölümüne gidenler

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Hemşirelik (TR) Bölümü öğrencisi olarak okuduğum bölümle ilgi bir kaç şeyden bahsetmek istiyorum.Hemşirelik Bölümü düşünenler için kısa ve özet bilgiler vermeye çalışacağım.

1.Hemşirelik Bölümünü Erkekler yapabilir mi?

Evet arkadaşlar  Türkiye ve Neredeyse bütün dünyada Erkekler Hemşirelik Okuyabilir ve Hemşir Olabilirler.

2.Hemşirelik Dersleri Zor mu?

Her bölüm gibi bu bölümünde temel teorik zorlayıcı dersleri var.Tamamen doğanın,insanın,çeşitli organizmaların işleyişi ile ilgili dersler mevcut.Mikrobiyoloji,Biyokimya,Anatomi,Fizyoloji vs.
Bu derlere iyi çalışmanız gerek en azından her hafta sonları tekrar yaparsanız üstünüzden büyük bir yükü kaldırmış olacaksınız.
Hemşirelik Yarı Teorik ve Yarı Staj olan önemli dersleriniz sizi eğiten dersler olacaktır.Devamsızlık yapmamanız gerek ve odaklı bir öğrenci olmanız gerekecek.Rahat bir bölüm olmadığı ve insanların sizin sorumluluğunuzda olacağını unutmayın.Örnek (Hemşirelik esasları,Cerrahi Hemşirelik,Psikiyatri Hemşireleği vs. )

3.YGS ile mi LYS ile mi gidilir?

Türkiyede Çoğu üniversite Artık Matematif Fen Puanı ile almaktadır.YGS ile alan üniversiteler Hem Türkiye de  Hemde Kıbrıs ta Vardır.

4.Erkek mi çok ,Kız mı?
Şuan okuduğum üniversitede Yarı yarıya diyebiliriz ama Türkiye'de %65-75 bayanlar mevcuttur.

5.Soğukkanlı Olmamız gerekiyor mu?
Kesinlikle,Yeri geldiğinde Pozitif yaklaşacaksınız,Acil halleder soğuk kanlı olmanız gerek,Hastanın bir uzvu kopmuş olabilir veya Ruhsal Sorunları olan birisine sakinleştirici yapmak gibi.

Bu bilgiler http://www.siberyazilimci.net ' tarafından yayınlanmıştır.

1 yorum:

aferin kerata güzel başlık atmışsın.

Reply

Yorum Gönder

Yorumun için teşekkürler.Eğer Talebiniz yerine getirilmedi ise mail atınız.